Home >> Webhosting >> Druhy webhostingu

Druhy webhostingu

Webhosting se dělí na dvě skupiny:
A) Webhosting zdarma (freehosting)
B) Placený webhosting

Placený webhosting nebo webhosting zdarma?

Určitě si řeknete proč by jste měli platit za něco, co můžete mít zadarmo. V tomto článku se seznámíme s tím jaké výhody či nevýhody přináší webhosting zdarma a placený webhosting.

Webhosting zdarma (freehosting)

Pokud tvoříte své první internetové stránky, je pro Vás webhosting zdarma poměrně dobrou variantou. Webhosting zdarma pracuje na stejném principu jako placený webhosting. Můžete si tedy tuto službu zdarma vyzkoušet předtím než si objednáte placený webhosting.

Pokud se rozhodnete pro webhosting zdarma počítejte s tím, že budete muset poskytovateli provádět protislužby. Jedná se například o povinné umístění reklamy na Vašem webu nebo o jméno domény. Nikde nedostanete zadarmo doménu ve tvaru www.vasweb.cz, ale například www.vasweb.hostitel.cz.

Největší nevýhodou u freehostingových společností je kvalita služeb. Nikdo Vám nezaručí, že Vaše stránky budou na druhý den existovat, protože příjmy těchto firem jsou omezené, tuďíž si nemohou dovolit drahé značkové servery s nepřetržitým dohledem, zálohování dat, nebo pravidelnou údržbu. Velký problém nastává ve chvíli, kdy se něco pokazí, výpadek může trvat i mnoho hodin nebo také dní. Stalo se i to, že freehostingová služba bez náhrady ze dne na den skončila a její uživatelé přišli o svá data.

Další nevýhodou je například podpora. Místo kvalitní podpory jsou většinou k dispozici pouze fóra, kde uživatelé řeší své problémy mezi sebou a vzájemně si pomahájí. některé firmy nabízí také podporu pomocí e-mailu, ovšem na svou odpověď si zpravidla pěkně počkáte.

Webhosting zdarma Vám doporučujeme pouze v případě, že jste nováček a publikujete na internet své první internetové stránky . Jedná se o skvělou příležitost vyzkoušet si zdarma práci s webhostingem.

Společnosti poskytující webhosting zdarma:

  • Webzdarma.cz - (50 MB prostoru, PHP, MySQL, přístup přes FTP, reklamní banner, Doména: vasweb.wz.cz, vasweb.webz.cz, vasweb.kvalitne.cz ...
  • Ic.cz - (250 MB prostor, MySQL, PHP 4, PHP 5 Doména: vasweb.ic.cz)
  • Sweb.cz - ( Doména: sweb.cz/vasweb. Bez reklam, bez podpory PHP a MySQL. Prostor 1 MB, další prostor si lze zakoupit (60 Kč/10MB))

Placený webhosting

Placený webhosting je vhodný, jestliže žádáte kvalitní služby a rychlou spolehlivou podporu. Již za velmi nízký měsíční poplatek máte zaručeno více služeb s větší kvalitou, téměř 100% dostupnost a také pravidelné zálohování Vašich dat, takže se nemůže stát, že o svá data nenávratně přijdete.


ZÁVĚREM: Služby a kvalita webhostingu jsou úměrné ceně, kterou za něj zaplatíte. Webhosting zdarma je dobrou volbou pro osobní stránky, určené například pouze pro přátele. Pro firemní stránky nebo pro stránky na kterých Vám opravdu záleží si pořiďte kvalitní placený webhosting.

Navštivte také:
Jak si správně vybrat webhosting
Tipy na kvalitní webhosting

Webhosting
Co je to webhosting
Druhy webhostingu
Jak si vybrat
Webhosting tipy
Český webhosting
Stable
Savvy
Forpsi
Web4u
Zahraniční webhosting
Lunarpages
Bluehost
Dreamhost
Hostmonster
IX Webhosting
Hostgator
©2008 - 2011 Klikzone.cz
Ráj aut - inzerce nových i ojetých aut