Home >> Vytvořte si web >> 1. HTML Editor

1. HTML Editor

Pokud jste se již rozhodli jakým způsobem chcete tvořit své webové stránky, je nyní třeba zvolit konkrétní program. Programů pro tvorbu webových stránek existuje nepřeberné množství. Na této stránce naleznete několik tipů:

Wysiwyg editory

1. Microsoft FrontPage

frontpage

Nástroj pro tvorbu a správu webového archívu Microsoft FrontPage dává vše, co můžete potřebovat pro vytvoření a přesné řízení archívu, ať už se jedná o Váš osobní web či web Vaší společnosti na internetu či intranetu. A co je hlavní – s FrontPage 2000 pracujete v prostředí jako v jiných produktech rodiny Microsoft Office, a tak se jí skoro nemusíte učit a začnete jí okamžitě užívat.

2. Macromedia Dreamweaver

dreamweaver

Adobe Dreamweaver CS3 je komplexní nástroj pro tvorbu a editaci webových stránek a aplikací. Uživatel má k dispozici robusní editor webových stránek a velké množství různých speciáních nástrojů, které webdesignerům usnadňují práci. Adobe Dreamweaver CS3 umožňuje i tvorbu kvalitních webových aplikací propojených s dalšími webovými službami nebo databázemi. Program dokáže úzce spolupracovat i s aplikacemi Adobe Photoshop, Flash a Fireworks a vytvářet profesionální a graficky propracované webové stránky.

Další wysiwyg editory s možností stažení naleznete zde.


Textové,HTML editory

1. Poznámkový blok

poznamkovy blok

Ano i v poznámkovém bloku lze tvořit webové stránky. Výhodou je, že nemusíte nic stahovat, jelikož Poznámkový blok je součástí každého operačního systému. Stačí jen spustit a můžete začít. Práce v Poznámkovém bloku není ovšem příliš přehledná, protože program nezvýrazňuje syntaxi, proto doporučujeme tento program pokročilejším uživatelům.

2. Golden HTML Editor

golden

Golden HTML Editor je český freeware editor specializovaný především na tvorbu HTML dokumentů. Mezi hlavní rysy programu patří rychlé vkládání HTML tagů a jejich parametrů, zpětnou editaci tagů, možnost náhledu na stránky vytvořené pro PHP (nutná je instalace PHP3) a nápovědu pro jeho příkazy. Program má samozřejmě spoustu dalších užitečných vlastností a pomocníků na tvorbu stránek a je třeba si je odzkoušet. Další informace naleznete na stránkách programu. Ke stažení zde

3. Crimson Editor

crimson

Konečně ultra rychlý a ultra malý editor zdrojového kódu. Program je tak malý, že se dá přenášet i na jediné disketě. Jistě může posloužit jako náhrada za obyčejný notepad. Zvýrazňuje syntaxy kódu a rozumí především kódu HTML, C/C++, Perl, Java, Matlab and LaTeX. Kromě toho může být rozšířen o podporu pro další programovací jazyky založené na jiné syntaxy. Program je vybaven všemi možnými pomůckami, které zpříjemní a usnadní práci se zdrojovým kódem. Zdrojový kód můžete vytisknout i s čísly řádků. Ke stažení zde

Další HTML editory s možností stažení naleznete zde.