Home >> C++ návod >> Úvod do C++

Úvod do C++

Chcete se naučit programovat v jazyce C++? Pak jste na správném místě. Tento tutoriál je určen převážně pro úplné začátečníky, ovšem na své si přijdou i pokročílejší uživatelé.

Pokud máte zkušenosti z jazykem C nebo i jiným, budou pro vas první lekce spíše takovým opakováním. Ovšem doporučuji si projít pečlivě všechny lekce.

Stručně o jazyce C++

Již z názvu je evidentní, že vychází ze svého předchůdce - jazyku C. V "Céčku" operátor "++" značí inkrementaci nebo následníka. C++ tedy znamená "následník C". C++ je jazyk od počátku orientovaný na objektový návrh. Vznik C++ můžeme datovat přibližně do roku 1985. Jeho autorem je Bjarne Stroustrup. V současné době patří C++ mezi nejrozšířenější programovací jazyky.

Co budeme potřebovat

  • Nějaký program určený pro programování v C++
  • Čas a chuť naučit se něco nového

Toto jsou jediné požadavky, které tento tutoriál vyžaduje. Nemusíte mít strach z toho, že si budete muset koupit nějaký drahý program. Na internetu je dostupná spousta kvalitních programů zcela zdarma. Sehnat program tedy nebude problém. Velmi důležité však je, opravdu chtít se něco naučit. Říká se, že bez práce nejsou koláče a zde to platí dvojnásob. Musíte počítat s tím, že ne všechno Vám půjde od prvního okamžiku. Je to jako, když se malé dítě učí chodit. K plynulé chůzi vede spousta pádů a věřte tomu, že chodit v jazyce C++ se bez pádů nenaučíte rovněž.

V následující lekci si ukážeme program, který budeme používat.

C++ Návod
Úvod do C++
Volba programu
Struktura programu
Proměnné
Konstanty
Operátory
Vstup a výstup
Řídící struktury
Funkce - 1.část
Funkce - 2.část
Pole
Práce s textovými řetězci
Ukazatele - 1.část
Ukazatele - 2.část
Dynamické proměnné
Datové struktury
©2008 - 2011 Klikzone.cz
Ráj aut - inzerce nových i ojetých aut